BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ NASIL GÜÇLENİR?

Havalar soğudu, gün içerisinde ani ısı değişimleri görülüyor. Buz gibi bir havada uyanıyor, gün içerisinde sıcaklıklar artıyor akşam saatlerinde ise yine soğuk hava ile karşı karşıyayız. Hastalıklar artmaya başladı, hapşırmaya, öksürmeye, burnumuzu çekmeye ve elimizde peçeteler ile dolaşmaya başladık bile.

Bu durum özellikle çocukları daha çok etkiliyor. Okul çağında ki çocukların sık sık hasta olmaları dikkatlerinin dağılmasına, yorgunluk ve dikkatsizliğe neden oluyor ve okul başarılarını ciddi anlamda etkiliyor. Hatta okul günü kayıplarını, anne ve babaların ise uykusuz geçirecekleri geceleri de beraberinde getirebiliyor.

Güçlü bir bağışıklık sistemi bebekler, çocuklar, yaşlılar ve yoğun tempoda çalışan tüm insanlar için mevsimsel hastalıklar, grip, nezle ve soğuk algınlığından korunmak için son derece önemli.

Güçlü bir bağışıklık sistemi için;

Hayatımızda yapacağımız birkaç değişiklik ve önlemler ile bağışıklık sistemini güçlendirmek ve güçlü tutmak son derece kolay.

Uzmanlar bol oksijen almanın bağışıklık sistemi için son derece önemli olduğunu belirtiyor. Açık havada yapılacak yürüyüşler hem fiziksel olarak sizi güçlendirirken hem de bağışıklık sistemi için bol miktarda oksijen almanızı sağlayacaktır.

Doğru, dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenme bağışıklık sistemini güçlendirmenin olmazsa olmazı. Mevsiminde ve bol tüketilecek sebze, meyve, öğünlerde olması gereken et, balık, süt ve süt ürünlerinin düzenli tüketilmesi yine bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Uzmanlar yeterli miktarda su tüketiminin vücut direncini artıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli etken olduğunu, bol su tüketiminin vücudu zararlı maddelerden temizlediğini belirtiyor.

Vücudun yenileme mekanizması uyku ve dinlenmede daha çok etkili olduğu için, düzenli ve yeterince uyumak bağışıklık sistemini korumak ve güçlendirmek için oldukça önemli. Tamamen karanlık ve elektronik cihazlardan uzak, uygun sıcaklık ve sessiz ortamda uyumak vücudun yenilenmesini sağlayıp, hastalıklara karşı direnci artırıyor.

Düzenli alınan Vitamin ve mineraller bağışıklık sistemini güçlendiriyor;
Çağımızda beslenme alışkanlıklarının değişmesi, gıdaların yetişmesi, saklanması, taşınması ve pişirilme süreçleri sonrasında vitamin ve mineral kayıplarını ortaya çıkarıyor bu durum beraberinde vücudumuz için gerekli vitamin ve mineralleri eksik almamıza neden oluyor. Düzenli kullanılan vitamin ve mineral desteği vücudumuz için gerekli vitamin ve mineralleri sağlayarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor aynı zamanda da metabolik süreçlerin düzenli işlemesini ve vücudumuz için gerekli enerjinin oluşumunu destekliyor.

Her gün 1 VİTASİP PİPET hem vücudunuz için gerekli vitamin ve mineralleri sağlar hem de su tüketimini destekleyerek gün boyu enerjik ve aktif olmanıza yardımcı olur.

İlginizi çekebilecek diğer konular için tıklayınız!
Kimlerin Vitamin Desteğine İhtiyacı Var?
Çocuklarda Vitamin Eksikliği