ÇOCUKLARDA VİTAMİN EKSİKLİĞİ

Çocuklarda Vitamin Eksikliği Sonbahar, hava sıcaklıklarının azalması, gece ve gündüz arasında ki sıcaklık farklılıkları dikkat edilmediği zaman çocukların kolaylıkla hastalandığı bir mevsim olarak ortaya çıkmaktadır.  Mevsim geçişlerinin yaşandığı bu dönemde okulda ve dışarıda çocuklar birçok virüs ve bakteri ile karşılaşabilmektedir. Vücut dirençleri düşen çocuklarda hastalıklara yakalanma riski son derece yüksektir.
Dengeli Beslenme Önemli
Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudu enfeksiyonlara karşı korumak için vitamin ve minerallerce zengin besinlerle beslenmek oldukça önemli. Yiyeceklerin hazırlanma, saklanma, pişirilme süreçleri gıdalardaki vitamin ve minerallerin önemli bir kısmının kaybolmasına neden olmaktadır.  Aynı zamanda da öğün atlanması, iştahsızlık,  sebze ve meyvelerin çocuklar tarafından tüketilmek istenmemesi, yemek yeme alışkanlıklarında ki değişiklikler ( fast food, hazır gıdalar vb ) çocukların yeterince vitamin ve mineral almamasına neden olmaktadır. ,
Yeterli miktarda vitamin ve mineralleri doğal yollardan alamıyorsak ek olarak vitamin ve mineral takviyesi son derece önemli. Çocukların yeterli vitamin ve mineral almaları hem okul başarılarına hem de sağlıklı büyüme ve gelişmelerine katkı sağlamaktadır.

Vitamin Eksikliği Belirtileri 
Vitamin eksikliğinde çocuklarda genellikle;

  • Sık sık hasta olma,
  • Cilt problemleri,
  • Geç iyileşme,
  • Yorgunluk,
  • Halsizlik,
  • Baş Ağrısı,
  • Unutkanlık,
  • Büyüme ve gelişmede gerilik görülebilmektedir.

Vitasip Kids Çocuklarınız İçin Gereken Vitamin ve Mineralleri Sağlar
Günlük olarak alınması gereken vitamin ve mineraller doğal yollardan alınmadığında Vitasip Kids çocuklar için gerekli vitamin ve mineralleri hem sağlıklı hem lezzetli hem de eğlenceli bir şekilde sağlar.
Bağışıklık sistemini güçlendirmek için şimdi sende Vitasip Kids Pipetleri Hüüüpplettt


 

Diğer yazımızı okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız
Kimlerin Vitamin Desteğine İhtiyacı Var?
Çocuklarda Vitamin Eksikliği